تجهیزات صدارسانی و نورپردازی

اگر به گذشته برگردیم تعداد مشاغل بسیار کمتر و به چند شغل خاص محدود می شد.

به مرور و با پیشرفت علم و تشکیل جوامع امروزی شغل ها نیز دچار دگرگونی های زیادی از نظر تنوع و نوع شغل شدند به طوری که به هیچ عنوان قابل مقایسه با گذشته نیستند.

شاید خیلی ازما درباره جزئیات وحتی کلیات بعضی از مشاغل اطلاعاتی نداشته باشیم .

اگر میخواهید اطلاعات کلی درباره شغل فروش لوازم صدا و نور داشته باشید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مطمئنا تمامی شما عزیزان به صورت روزمره با شغل ما در ارتباط هستید ولی ممکن است تا کنون دقت و توجه شما به چگونگی تولید صدا و نور پردازی در مکان های مختلف جلب نشده باشد.

میتوان گفت در هرجایی که صدایی می شنوید و یا نور پردازی وجود دارد فعالین صنف ما نقش اساسی را تولید آن صدا و نور برعهده دارند.

به طور معمول وقتی وارد فروشگاه (واقعی،مجازی )لوازم صدا رسانی و نور پردازی می شوید باانواع میکروفن ،باند ،آمپلی فایر ، میکسر ، مووینگ ، لیزر ، مه ساز، دی جی ، ….. مواجه می شوید.

با چند مثال سعی می کنیم به آشنایی بیشتر شما در مورد این شغل کمک کنیم.

تصور کنید با هم به یک کنسرت موسیقی میرویم اما از صدا و نور پردازی خبری نباشد آیا به نظر شما از هیجان و لذت آن کنسرت چیزی باقی می ماند اینجاست که اهمیت نور و صدا  در ذهن شما پررنگ می شود اینبار که به کنسرت رفتید با دقت بیشتری به انواع باندها ،میکسرومیکروفن ها نگاه کنید و بدانید هیجان ناشی از صدای عالی خواننده مورد علاقه شما برگرفته از وجود آنها در آن مجموعه می باشد یا وقتی هیجان ما به وسیله نورپردازی موجود درآنجا دو چندان می شود به انواع مووینگ ها، لیزرها و …. دقت بیشتری  داشته باشید.

بعد از آن کنسرت و آن تجربه لذت بخش ممکن است شما برای صرف شام به یک رستوران عالی بروید اکنون بعد از آن همه هیجان نیاز به کمی آرامش دارید اینجاست که باز هم موسیقی دل نشینی که از باند های سقفی و ستونی آنجا پخش می شود و همچنین نورپردازی لایت آن مجموعه تاثیر به سزایی در ایجاد آن آرامش دارد.

پس شما چه نیاز به آرامش داشته باشید چه هیجان ما میتوانیم آن را با استفاده از نور و صدا برای شما تامین کنیم.

تا اینجا چند مورد از مکان هایی که ما در آنها فعالیت میکنیم اشاره کردیم حالا میخواهیم شما را با بعد دیگری از زمینه فعالیتمان آشنا کنیم.

برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم جز سنن و آیین ما ایرانیان است که هر ساله پر شور تر و بزرگتر از سال قبل برگزار می شود اینجاست که باز هم ما  فعالانه در اجرای این مراسم حضور داریم و تصور برگزاری عزاداری پرشور در یک مسجد یا هیئت بدون استفاده از انواع میکروفن ،باند ،میکسرو آمپلی فایر سخت می باشد .

امروزه استفاده از انواع لوازم مربوط به شغل ما در برگزاری مراسم های مذهبی خصوصا توسط جوانان بسیار رایج می باشد.

با ذکر موارد  و مثال های بالا سعی کردیم بگوییم که هرجا صدایی میشنوید به طور محسوس و یا غیر محسوس ما نقش کلیدی دراجرای آن داریم به طور کلی اگر بخواهیم از مکان های دیگری نام ببریم میتوانیم به مدارس منازل ،اداره جات ،تالار ها ، باغ ها ، ایستگاه های مترو ، بیمارستان ها و دانشگاهها و …. اشاره کنیم .

پس امیدواریم تا اندازه ای توانسته باشیم شما را با انواع فعالیت هایمان آشنا کرده باشیم و ذهنیت روشن تری از شغل ما در ذهن شما شکل گرفته باشد

پس اینبار که به کنسرت و یا یک مراسم مذهبی یا …. رفتید امیدواریم نگاه با اهمیت تری نسبت به جایگاه شغل ما داشته باشید.